Αρχείο άρθρων

2019-05-16 14:31

ΝΗΠΕΝΘΗ

  ΝΗΠΕΝΘΗ Δάκρυ ταπεινὸ ὑγρὴ τῆς νύχτας μνήμη τέμνει τὸ σκότος!  

—————

2019-05-16 14:30

ΕΝΑ ΧΑΪΚΟΥ (Πεντηκοστὴ 2017, νύχτα στὸ κελί)

ΕΝΑ ΧΑΪΚΟΥ (Πεντηκοστὴ 2017, νύχτα στὸ κελί)   Σμῆνος οἱ νεκροὶ θηλάζουν μνημόνευση γύρω ἀπ' τὸν παπᾶ.

—————

2019-05-16 14:30

ΕΝΑ ΧΑΪΚΟΥ (Πεντηκοστὴ 2017, νύχτα στὸ κελί)

ΕΝΑ ΧΑΪΚΟΥ (Πεντηκοστὴ 2017, νύχτα στὸ κελί)   Σμῆνος οἱ νεκροὶ θηλάζουν μνημόνευση γύρω ἀπ' τὸν παπᾶ.

—————

2019-05-13 18:49

ΒΙΝΤΕΟ – 12/05: «ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ» στη Θεσσαλονίκη

—————

2019-05-13 18:48

ΒΙΝΤΕΟ – 12/05: «ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ» στη Θεσσαλονίκη

—————

2019-05-10 15:34

Ο π. Εφραίμ για την κοίμηση του γέροντος Αιμιλανού

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΥΓΧΟΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΝ. ΤΟ 1986 ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗ ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ. ΚΑΙ ΤΟ 1992 ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ. ΜΟΥ ΑΡΚΟΥΣΕ: ΑΡΧΟΝΤΙΑ, ΝΗΨΗ, ΗΡΕΜΙΑ, ΠΡΟΣΕΥΧΗ, ΜΟΝΙΜΩΣ Ε Κ Ε Ι ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΔΩ....

—————

2019-05-10 15:32

Ο π. Εφραίμ για την κοίμηση του γέροντος Αιμιλιανού

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΥΓΧΟΡΕΥΕΙ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΝ. ΤΟ 1986 ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗ ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ. ΚΑΙ ΤΟ 1992 ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ. ΜΟΥ ΑΡΚΟΥΣΕ: ΑΡΧΟΝΤΙΑ, ΝΗΨΗ, ΗΡΕΜΙΑ, ΠΡΟΣΕΥΧΗ, ΜΟΝΙΜΩΣ Ε Κ Ε Ι ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΔΩ....

—————

2019-05-09 22:07

Τα πάντα για τον Θεό

—————

2019-05-09 22:05

"Τα πάντα για τον Θεό" (από την αγρυπνία της 8/5/2019 στην Ι.Μ Κοιμ. Θεοτόκου Μικροκάστρου)

—————

2019-04-29 21:42

Αρχιμ. Εφραίμ Τριανταφυλλόπουλος: «Να αποτελέσετε ένα από λαμπρότερα πετράδια»

Να αποτελέσετε ένα από τα λαμπρότερα πετράδια στο Αρχιερατικό Στέμμα του Χριστού μας» ευχήθηκε στο νέο Μητροπολίτη Σισανίου και Σιατίστης κ. Αθανάσιο, ο Αρχιμ. Εφραίμ Τριανταφυλλόπουλος, πρωτοσύγκελλος της εν λόγω Μητρόπολης και συνυποψήφιος του νέου Μητροπολίτου στις εκλογές που έλαβαν χώρα στις...

—————